Bombardime në Ukrainën lindore, dy persona të vdekur dhe katër të plagosur

Bombardime në Ukrainën lindore, dy persona të vdekur dhe katër të plagosur

Dy persona janë vrarë dhe katër janë plagosur pas bombardimeve në qytetin lindor të Ukrainës Zolote, ka thënë guvernatori i rajonit të Luhanskut, shkruan Sky News.

Serhiy Gaidai tha në një deklaratë: "Në një nga ndërtesat e larta u shkatërruan dy kate. Kemi të paktën dy qytetarë të vdekur, katër të tjerë të plagosur".

Diku tjetër në Ukrainë, pati më shumë raportime sot për sulme ruse rreth zonave të populluara.

Pesë persona u vranë dhe 13 u plagosën pas bombardimeve në qendër të qytetit Kharkiv, njoftoi transmetuesi ukrainas Suspilne, duke cituar autoritetet lokale shëndetësore.

Ndërkohë, kryebashkiaku i qytetit Brovary, i cili është afër Kievit, tha se një sulm me raketa kishte dëmtuar infrastrukturën këtë mëngjes.


Lajmi kryesor:

Lufta, vijon beteja për Mariupolin! Moska: Vritet komandanti i marinsave ukrainas! Rusia: Sanksionet kundër nesh do falimentojnë Europën! Von der Leyen: Putin po shkatërron vendin e tij


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Luizi i kërkon llogari Jorit: A the që je krahu im i djathtë? Pse nuk bën çfarë them unë?

Luizi i kërkon llogari Jorit: A the që je krahu im i djathtë? Pse nuk bën çfarë them unë?