Bombardohet me 70 predha rajoni i Nikopolit

Bombardohet me 70 predha rajoni i Nikopolit

1670486123_nikopol.PNG

Trupat ruse gjatë natës kanë bombarduar me 70 predha rajonin e Nikopolit, kështu ka bërë me dije përmes një postimi në Telegram Nikolay Lukashuk, kryetar i këshillit rajonal të Dnepropetrovsk.

Lukashuk tha se rusët goditën zonën me artileri të rëndë dhe MLRS, qëlluan vetë Nikopol, komunitetet e Marganets dhe Chervonogrigorievsk, raportojnë mediat e huaja.

"Për 13 orë qyteti po bombardohej nga sulmet ajrore të forcave ruse. 7 sulme të armikut gjatë natës. E tillë ishte nata e sotme në rajonin e Nikopolit", tha ai


Lajmi kryesor:

Lufta/ Kievi: Rusia po hedh raketa në uzinën e Zaporizhizhia! Putin: Do godasim sërish infrastrukturën


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça