Borrell: Lufta në Lindjen e Mesme mund të zgjerohet

Borrell: Lufta në Lindjen e Mesme mund të zgjerohet

1718717314_josepborell.JPG

Josep Borrell

Shefi i politikës së jashtme evropiane, Josep Borrell ka thënë se konflikti në Lindjen ne Mesme është pranë zgjerimit, në zonën e Libanit.

Paralajmërimi i Borrell vjen vetëm pak ditë pasi grupi Hezbollah kërcënoi Qipron në rast të ndihmesës ndaj Izraelit.

“Rreziku që kjo luftë të godasë Libanin jugor dhe të përhapet është më i madh çdo ditë”,- u tha Borrell gazetarëve përpara takimit të ministrave të jashtëm në Luksemburg.

“Jemi në prag të zgjerimit të luftës”,-theksoi ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ 8 palestinezë të vrarë në sulmin në Gaza! Borrell: Lufta në Lindjen e Mesme mund të zgjerohet


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Të dënuarit shqiptarë nisin grevë për shkelje e të drejtave! Paralajmërojnë përshkallëzim në të gjitha burgjet

Greqi/ Të dënuarit shqiptarë nisin grevë për shkelje e të drejtave! Paralajmërojnë përshkallëzim në të gjitha burgjet