Borxhet e Bashkisë Lezhë, Frrokaj: Bllokimi i lejeve të ndërtimit ka sjellë vështirësi financiare

Ndarja e re territoriale e ka penalizuar Lezhën, kjo duke ju referuar dhe faktit se Bashkia ka pasur borxhe të konsiderueshme të trashëguara.

Kështu shprehet kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj, sipas të cilit dhe bllokimi i lejeve të ndërtimit ka sjellë mungesë të ardhurash në këtë njësi vendore e për rrjedhojë dhe vështirësi financiare.

Kryebashkiaku Frrokaj shton se me ligjin e ri Bashkitë nuk janë institucione investuese por vetëm shërbimesh.

Sipas kryebashkiakut të Lezhës, Bashkia ka likuiduar një pjesë të konsiderueshme të borxheve, ndërsa janë realizuar një sërë investimesh.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Si i mbajti Tito jugosllavët së bashku në një shtet federativ?