Bota përmes 'syve' të Google Earth... (FOTO)

Plantacion industrial në Osaka të Japonisë

Përdoruesi i Instagramit Google Earth  i ka ofruar përdoruesve mundësinë për të vizituar peizazhet më befasuese në botë duke përdorur redaktimin e imazheve Snapseed.

Fotografi Chris Gorman, i njohur ndryshe si Big Ladder, është një specialist i fotove ajrore.

Snapseed është një aplikacion për redaktimin e fotografive të prodhuar nga Nik Softuare që u mundëson përdoruesve përmirësimin e fotografive dhe aplikimin e filtrave digjitale.

Softueri i zgjuar i manipulimit të imazheve zotëron plot 29 filtra duke përfshirë furçën, strukturën, HDR, perspektivën dhe të tjera.

Imazhet virtuale nuk lënë asnjë gur të paprekur në përpjekjen e tyre për të treguar të mirat që planeti ynë ofron.

 Nga shkretëtirat e Arabisë Saudite deri në horizontin e qytetit të Nju Jorkut, g.earth.photographer viziton vende nëpër botë nga komoditeti i shtëpisë së tij, duke përdorur teknologjinë e mahnitshme të Google.

Përdoruesi i Instagram-it nuk është i vetmi krijues me sy të mprehtë që përdor fotografi mahnitëse ajrore në internet.

  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge