Bota po shkatërron vetveten...fotot domethënëse të varësisë ndaj teknologjisë (FOTO)

Foto domethënëse

Teknologjia moderne  ka ndryshuar jetën tonë në mënyrë të jashtëzakonshme.

Ky zhvillim ka anët pozitive dhe negative të saj.

Edhe pse ka ndihmuar në përmirësimin e jetës sonë, teknologjia ka ndryshuar marrëdhënien me të tjerët, miqësitë tona, komunikimin midis njëri-tjetrit dhe mirëqenien tonë të përgjithshme.

Laptopët, TV-të, telefonat inteligjentë apo video lojërat po zëvendësojnë familjen dhe miqtë, personat tanë më të dashur.

Por ne nuk po e kuptojmë se si teknologjia po ‘gllabëron’ të gjithë qenien tonë, vetë bota po shkatërron vetveten.

Telefoni është bërë i pandashëm, saqë ka persona që mund të rrinë pa ngrënë, por pa mjetet teknologjike jeta e tyre nuk do të kishte kuptim.

Deri ku do të vazhdojë zhvillimi i teknologjisë... apo deri në zhdukjen e krijesës më të përsosur të Universit, njeriun.

Sipas parashikimeve, njeriun do ta zëvendësojnë qeniet robotike, edhe pse kjo gjë po ndodh me  mjetet e tanishme teknologjike, ku puna njerëzore po vlerësohet gjithnjë e më shumë.

Më poshtë do të shikoni fotot më domethënëse që tregojnë se si teknologjia po gllabëron gjithë botën.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Sot shënohet 103 vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, babait të Pavarësisë