Botërori 2018/Spektakël Spanjë-Portugali 3:3, kryevepër e Ronaldos, shënon 3 herë/GOLAT

Botërori 2018/Spektakël Spanjë-Portugali 3:3, kryevepër e Ronaldos, shënon 3 herë/GOLAT

Ronaldo duke festuar

Sfida e vërtetë e Botërorit “Rusi 2018” ishte ajo mes Spanjës dhe Portugalisë e vlefshme për Grupin B. Ndeshja më e bukur e cila prodhoi një rezultat të pabesueshëm 3:3. Dy herë kaluan në avantazh portugezët me anë të Cristiano Ronaldos, por spanjollët përmbysin gjithçka në fillimin e pjesës së dytë. Ndërsa në minutën e 90 ylli i Real Madrid mposht De Gean për herë të tretë me anë të një gjuajtje të lirë nga jashtë zone. Spanja dhe Portugalia ndajnë nga një pikë, ndërsa kryesimin e grupit e merr Irani të cilën mposhtën Marokun. 

Ndeshja
Ndeshja nisi me portugezët në sulm të cilët fituan një penallti pas një ndërhyrje të gabuar në zonë nga mbrojtësi spanjoll Nacho. Cristiano Ronaldo nuk gabon nga 11-metërshi dhe mposht De Gean në minutën e tretë, duke kaluar në avantazh "luzitanët". 

FORMACIONET 

Portugalia (4-4-2): Rui Patricio, C. Soares, Pepe, J. Fonte, R. Guerreiro, B. Silva, J. Mutinho, W. Carvalho, B. Fernandes, G. Guedes, C. ronaldo. Trajner: F. Santos

Spanja (4-2-3-1): De Gea, Nacho, Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba, Busquets, Koke, Silva, Isco, Iniesta, Costa. Trajner: F. Hierro

Ora 21:02
Botërori 2018/Spektakël në Spanjë-Portugali, shkëlqen Ronaldo me tre gola
 • //Shqiptarja.com
  Komento

  KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

   FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?  ×

  Lajmi i fundit

  1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

  1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg