Braçe: Ka degë të qeverisjes që nuk performojnë si duhet! Garën s’e kemi me opozitën, por e kemi në raport me njerëzit

 

Deputeti socialist Erion Braçe i ftuar në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv u shpreh se ka degë të qeverisjes të cilat nuk po performojnë si duhet.

‘Ka degë të qeverisjes që nuk parfumojnë si duhet. Unë nuk di të mbajë arra në gojë. Ashtu siç ka degë të qeverisjes që performojnë mirë.  Ka gjëra që kanë ndalur! Nëse ne nuk e pohojmë këtë ne nuk do të rregullojmë asgjë. Ka degë që nuk performojnë e që më pas kanë korrupsionin. Ne në këtë pikë i referohemi propagandës dhe jo asaj që vuajnë njerëzit. Efektet e mungesës së performancës i ndjejnë njerëzit dhe e ndjejnë edhe te ekonomia familjare tek kostoja e shërbimeve, tek kostoja që është poshtë tavolinës. Në momentin që themi jemi mirë, aty te deligjitimon qytetari. Nëse flas sot flas sepse më dhemb PS dhe dua që t’i ruhem deligjitimimit. Referuar pyetjes suaj. Nuk më intereson krahu tjetër. PS nuk ka garën në raport me opozitën. E ka në raport me njerëzit dhe njerëzit nuk merren të mirëqenë. Duhet të ndryshojmë politikën, atë hapësirë që ka zënë fajdexhiu ta zërë shteti.  Dje ka rënë shi për herë të parë mbas 32 ditësh. Ka thatësirë dhe e lajmëruan se do të ketë probleme me grurin me domaten. Supermarketet kanë racionuar sasinë e produkteve bujqësore. A kemi ministri Bujqësie ne apo jo. Me intereson të kem çdo gram produkti që ka dalë nga bujku. Tregjet janë bosh dhe unë dua të zë vendim tim në ato tregje. E kisha paralajmëruar situatën me vajin e ullirit!’- tha Braçe.


Lajmi kryesor:

Debati për McGonigal, Braçe në Report Tv: Do jetë seancë e mbushur me urrejtje! Të vijë dhe Basha e të tregojë se ku i gjeti 600 mijë dollarët që i dha për lobim


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Nis nesër viti i ri akademik, kryeqyteti plot me studentë! Studentja nga Fieri: Gjithçka kisha e paketova në valixhe dhe u nisa për Tiranë! U premtova prindërve, do ta përballoj

Nis nesër viti i ri akademik, kryeqyteti plot me studentë! Studentja nga Fieri: Gjithçka kisha e paketova në valixhe dhe u nisa për Tiranë! U premtova prindërve, do ta përballoj