Braçe sulmon Berishën: I ka marrë gjithçka këtij vendi, tani kërkon më shumë vdekje nga shtëpia e tij e luksit

TIRANE-Zv/kryeministri Erion Braçe në një postim në rrjetet sociale ka 'thumbuar' ish-kryeministrin Sali Berisha. Braçe shprehet se teksa kryeministri i Islandës ka veshur uniformën në shërbim të njerëzve në luftën kundër koronavirusit, Shqipëria ka një mjek që i ka marrë gjithçka këtij vendi dhe që tani kërkon më shumë vdekje nga shtëpia e tij e luksit.

"Kryeministri i Irlandes, vesh uniformen e mjekut e shkon ne sherbim te njerezve me Coronavirus! Po ne?

Kemi një mjek që i ka marrë gjithçka këtij vendi, që kërkon më shumë vdekje nga shtëpia e tij e luksit

Kemi një mjek që i ka marrë gjithçka këtij vendi,

Që vë në dyshim mjekët që po japin shpiortin për të shpëtuar një jetë më shumë;,

Ne kemi dhe një mjek më shumë që i ka marrë gjithçka këtij vendi,

Por veç për sëmmundje nuk flet!

Asnjeri prej tyre nuk eshte kthyer kurre ne zanatin e tij;

Asnjeri prej tyre nuk e veshi uniformen e mjekut as tani kur ka kaq nevoje;

Asnjeri prej tyre ne pushtet nuk i shtoi nje tulle shendetesise qe trasheguam ne vitin 1990-te;

Asnjeri prej tyre nuk shton asgje ne sherbimin publik shendetesor!

Prej shendetesise me politiken i morren gjithcka popullit, njeri edhe jete!

Kurre nuk i kane kthyer qofte edhe nje ore sherbim, sic kryeministri i Irlandes!

Mjek lind, Politika te shben! Edhe si njeri!" thotë ai.

Në një tjetër postim për Sali Berishën, Braçe thotë se "në 100 vite pushtet ne organizate, parti, klinike, fakultet, qeveri, shtet, Sali Berisha ishte i pafat, i ra vec nje grip, ai i shpendeve, e perballoi keshtu, duke ngrene pula! tani shan, mallkon, nxin pse gripi i ri eshte me karantine, veteizolim, distancim fizik! Ai vetem kryetarin e opozites izoloi ne burg atekohe" shkruan zv/ kryeministri.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?

Komento

Komente

 • vasili: 08/04/2020 20:56

  ozoti brace kaqvite degjojme nga ju te ps se berisha eshte ajdut kriminel dhe shume te tjera dhe une jam dakort Atehere perse nuk e keni futur akomane burg kaq vite qeverisni!!!!.apo mos vall dhe ju jeni te te njejtit kallep ?????

  Përgjigju
 • Marko: 08/04/2020 11:34

  Kerrna Berishe.Edhe sorrat do refuzojne te hane nga kufoma e kassj kerrme.

  Përgjigju
 • ILIRI: 08/04/2020 11:25

  KA ARDHUR KOHA TE VLERESOHEN MJEKET.ESHTE AJKA E SHOQERISE. PS.JEMI ME FAT QE KEMI NE KRY E EMERGJENCAVE DOKTOR SKENDER BRATAJ.

  Përgjigju
  • Bylli Rogno: 08/04/2020 16:34

   Mjeket kan qen gjitmon te vlersuar sepse kan zhvatur cdo pacient qe Ju ka vajtur. Kan shfrytezuar spitalet dhe aparaturat si pronen e tyre pa pyetur per ligje, shtete e humanizem nen shembullin e politikes. Jemi te LODHUuuuuR!

 • FUNDËRRINA MALOK: 08/04/2020 09:04

  Po çe nxirni ktë fëlliqsir malokun kriminel psikopat halen salhe. Mos e nxirni më ktë fytyr të degjeneruar se i bët njerzit të vjellin.

  Përgjigju
 • Tosi: 08/04/2020 06:20

  Akoma me Berishen merreni ju . Ky eshte shefi i komosionit te numerimit te kufomave. E mbani mend ne 97. I dorzoi shtetin shefit ushrarak te pd leshelis SHabon Memise dhe Gazidedes kryespiunit te Shqiperise te cilet brenda 24 oresh pastaj e dorezuan shtetin ne duart e bandave sepse komandantet ushtarake te Berishes , militante te thekur leshuan repartet brenda 24 oresh dhe kryen akt te rende tradhetie per te cilen nuk u denuan kurre. Historia e ka denuar me vdekje aktin e komandanteve te Zhulalit.

  Përgjigju
 • Eduarti: 07/04/2020 23:16

  O brace berisha ka per ta hew mjekren MO qyq

  Përgjigju
 • Keta jetojne Si Bosa deri sa vdesin..: 07/04/2020 19:31

  Ha i pate Kriminelet e Diktaturen Si vdiqen. Duke filluar nga Ramizi Nexhmija etj me shoke ..Asnje gjemb nuk Ju futen..Edhe ketij Krimineli Serb ashtu do vdesi Si Böse... Ketu behet vetem gam gam asnje gje me teper ..Jemi Popull qe e meritojne..nuk duhet ANKUAR ...mbajeni ne B****

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 07/04/2020 18:17

  Berisha do mare dhe gjithe m*** e shqiptareve qe te shkoj ne Tufine i ngopur

  Përgjigju
 • dulja: 07/04/2020 17:37

  te ngelte ne gryke o plera e kombite

  Përgjigju
 • BRILAND: 07/04/2020 17:19

  Erjon Braçe ke bër një shkrim briland po ku do me dit kokra e malokut krimineli bastard sal ram berisha. Ky njeri duhet të digjet i gjall në turën e druve . E kshu shpëton një komb i tër e lan gjith pislliqet që ky qen ka bo.

  Përgjigju
  • BRILAND: 07/04/2020 17:28

   Dakort me Mendim tend .. Ho Burra Krimineli Para Dejtesise me kelysh e minje... Por Si duket seshte vetem ky,, por Si duket te gjithe Kriminelet Kane bere mareveshje me te Fortet e Botes ! se shpjegim tjeter NUK ka qe keta Kriminele tallen akoma me kete Popull..

 • Goni: 07/04/2020 17:17

  Fajin e ka Saliu per virusin. Edhe pas 50 vjetesh keshtu do thone edhe femijet tuaj neokomunist ne ADN.

  Përgjigju
  • Artan: 08/04/2020 05:07

   Po femijet e antikomunisteve nga keta te Doktor Mortjes sekretar partie 25 vjet cfare do kene ne ADN?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)