Brad Pitt po tërhiqet nga bota e biznesit, shet 60% të aksioneve nga kompania e përbashkët me Jennifer Aniston

Brad Pitt po tërhiqet nga bota e biznesit, shet 60% të  aksioneve nga kompania e përbashkët me Jennifer Aniston

Aktori Brad Pitt

Aktori i njohur, Brad Pitt ka vendsosur të jetojë "i qetë" dhe pa shqetësime përsa i përket llogaritjeve. Këtë ka planifikuar ta realizoj me anë të shitjes së aksioneve të tij në një kompani që bashkëpunoi me Jennifer Aniston. Mediat e huaja thonë që ylli i Hollywood-it është tërhequr nga biznesi, por jo nga bota e kinematografisë.

Më konkretisht, po qarkullon lajmi se Brad Pitt ka shitur 60% të kompanisë së tij, Plan B, e cila operon në fushën e prodhimit të filmit. Aktori shiti aksionet e tij në një media gjigante franceze.

Sipas Just Jared, një burim i afërt me Pitt tha, “Brad ka vendosur të jetojë një jetë të qetë për vitet e ardhshme dhe ka konsideruar një lloj gjysmë pensioni. Megjithatë, është e sigurt që do të vazhdojë të aktrojë në filma, por do të tërhiqet nga aktivitetet e biznesit”.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024



×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit