Bruksel/ Hapi zjarr në një restorant, atentatori largohet menjëherë pas të shtënave

Bruksel/ Hapi zjarr në një restorant, atentatori largohet menjëherë pas të shtënave

Vendi ku hapi zjarr atentatori

Një person ka hapur zjarr këtë të hënë në një restorant në qendër të Brukselit, por fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Policia e Brukselit raporton se personi, ende i paidentifikuar, është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes. Ndërsa një dëshmitar ka deklaruar për “Reuters” se atentatori ishte i armatosur me një armë të tipit kallashnikov.

Aktualisht, policia është duke punuar për identifikimin e atentatorit, gjetjen e tij si dhe zbulimin e motiveve që e shtynë atë të hapte zjarr në qendër të kryeqytetit të Europës.

Pamje nga vendi i ngjarjes

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg