SOLIDARITETI/ Brukseli mban 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit në Shqipëri

Me kërkesë të Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunim Rajonal Majlinda Bregu, në Samitin “Friends of Europe”, është mbajtur një minutë heshtje në nderim të 52 qytetarëve shqiptarë që humbën jetën nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ka qenë Bregu, e cila ka postuar një foto në profilin e saj në Instagram, duke theksuar edhe gjestin e bërë nga të pranishmit.

“Një minute heshtje ne Bruksel për viktimat e tërmetit ne Shqipëri. Faleminderit dhe njëherë te gjithë vendeve mike te Shqipërisë për mbështetjen qysh ne orët e para pas tragjedisë.”-ka shkruar Bregu.

Samiti “Friend of Europe” po diskuton për të ardhmen e Ballakinit Perëndimor, ku i pranishëm është edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaci.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ FMN jep 87 milionë euro për Shqipërinë, zbulohet shuma që është mbledhur në e-albania


/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Pse s'lejohet muzika në bare?'/ Klosi për Report Tv: Valët përhapin virusin!