Bukuri ‘vrastare’, modeli i ri dëbohet nga Arabia Saudite

Modeli Omar Borkan

Bukuria është padiskutim një bekim, por duket se për modelin Omar Borkan ishte një mallkim. Kjo pasi për shkak të bukurisë së tij “vrastare” për gratë, u dëbua nga Arabia.

Omar Borkan Al Gala po merrte pjesë në Festivalin vjetor të Janadriyah saudit, kur papritur atij dhe disa modelëve të tjerë iu kërkua të largoheshin nga vendi.

 “Një zyrtar i festivalit tha se tre burrat u nxorën jashtë me arsyetimin se ishin shumë të pashëm dhe se anëtarët e Komisionit kishin frikë se gratë mund të binin në dashuri”, -raportoi gazeta arabe Elaph.

Më vonë u spekulua se motivi i vërtetë i dëbimit ishte për shkak të ardhjes së papritur të një artisteje femër në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Si mendoni ju për këtë rast?

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 14/01/2022 03:20

  Nuk mund te presesh ndonje vendim ndryshe nga vendi qe ben konkurs bukurie per gamiljet.Por ne rastin e mesiperm fjalet jane te teperta./BELLO E IMPOSSIBILE/,-teksti i kenges te Gianna Nanninit,do te ishte komenti me i mire.

  Përgjigju
 • sot: 13/01/2022 11:05

  sna plas rika refa

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  I ftohti polar, a jeni dakord me vendimin e Ministrisë së Arsimit për të mbyllur shkollat?×

Lajmi i fundit

John

NATO hedh poshtë kërkesën e Rusisë për të tërhequr forcat nga Rumania dhe Bullgaria