POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Bundesliga/ Bayern në ndjekje të Dortmund, Schalke dhe Dusseldorf i largohen ‘zonës së ftohtë’

Lojtari i Bayern Munich, Franck Ribery

Bayern Munich ka fituar me rezultatin 0-3 ndaj Eintracht Frankfurt dhe i afrohet me 6 pikë kryesuesve të Borussia Dormund. Duket se bavarezët nuk kanë ndërmend të dorëzohen kaq lehtë edhe pas një dominimi 6- vjeçar në kampionatin gjerman. Bavarezët kanë regjistruat fitoren 11 për këtë kampionat.  Në fushën e Commerzbank Arena do të shënonte dy herë Franck Ribery në minutën e 35’ e 79’ ndërsa Rafinha do të shënonte golin e tretë në minutën e 89’.

Më e ashpër është lufta në fundin e tabelës ku Schalke dhe Dusseldorf me fitoret jashtë fushe I janë larguar ‘zonës së ftohtë’.

Rezultatet e javës së 17 në Bundesliga

Dje

Borussia Dortmund 2:1 Borussia Monchengladbach

Sot

Bayer Leverkusen   3:1  Hertha Berlin

Rasenball Leipzig    3:2      Ëerder Bremen

VfB Stuttgart             1:3      Schalke 04

Hannover 96            0:1      Fortuna Duesseldorf

Nuernberg                0:1      Freiburg

Eintracht Frankfurt   0:3      Bayern Munich

Nesër

15:30     Augsburg             -:-           Wolfsburg

18:00     Hoffenheim       -:-           Mainz 05

a.k.
Komento