Bundesliga/ Bayern në ndjekje të Dortmund, Schalke dhe Dusseldorf i largohen ‘zonës së ftohtë’

Lojtari i Bayern Munich, Franck Ribery

Bayern Munich ka fituar me rezultatin 0-3 ndaj Eintracht Frankfurt dhe i afrohet me 6 pikë kryesuesve të Borussia Dormund. Duket se bavarezët nuk kanë ndërmend të dorëzohen kaq lehtë edhe pas një dominimi 6- vjeçar në kampionatin gjerman. Bavarezët kanë regjistruat fitoren 11 për këtë kampionat.  Në fushën e Commerzbank Arena do të shënonte dy herë Franck Ribery në minutën e 35’ e 79’ ndërsa Rafinha do të shënonte golin e tretë në minutën e 89’.

Më e ashpër është lufta në fundin e tabelës ku Schalke dhe Dusseldorf me fitoret jashtë fushe I janë larguar ‘zonës së ftohtë’.

×

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin