Bundesliga/ Leverkusen marshon drejt titullit, mund 0-3 Bremen! Dortmund fiton me Gladbach, Wolfsburg 'kafshon' Leipzig

Bundesliga/ Leverkusen marshon drejt titullit, mund 0-3 Bremen! Dortmund fiton me Gladbach, Wolfsburg 'kafshon' Leipzig

Festa e Leverkusen

Bundesliga gjermane e futbollit zhvilloi këtë të shtunë gjashtë nga ndeshjet e radhës për javën e 12-të. Me fitoren 0-3 në transfertën e Bremen, Bayer Leverkusen (VIDEO) merr sërish kreun duke lënë pas Bayern Munich. Për "Aspirinat" e Alonsos shënuan Deman (autogol), Frimpong dhe Grimaldo.

Në "Iduna Park" Dortmundi fitoi 4-2 me Gladbach (VIDEO) në një ndeshje të çmendur. Golat e verdhezinjve i shënuan Sabitzer, Fullkrug, Gittens dhe Malen në fund. Te tri pikët doli edhe Wolfsburg që mundi 2-1 Leipzigun. Stuttgart siguroi fitoren 1-2 me Franfkurt.

Pas javës së 12-të kryeson Leverkusen me 34 pikë, ndjekur nga Bayern Munich me 32 pikë e Stuttgart me 27 pikë. Në fund Mainz, Union Berlin dhe Koln.

Bundesliga, java 12-të - E shtunë:

Dortmund 4-2 Borussia MGladbach

Freiburg 1-1 Darmstadt

Union Berlin 1-1 Augsburg

Werder Bremen 0-3 Bayer Leverkusen

Wolfsburg 2-1 Leipzig

Eintracht Frankfurt 1-2 Stuttgart

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda (EMRAT)

VIDEO/Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda (EMRAT)