Buzëqeshi festave!

Buzëqeshi festave!

Periudha më e shumëpritur e vitit erdhi dhe bashkë me të edhe koha për dekorimin e shtëpisë, blerjen e aksesorëve të nevojshëm për darkat festive dhe për dhuratat që do t’i bëjmë njerëzve të dashur.

Asgjë nuk është më e bukur se atmosfera e festave, por së bashku me emocionet e bukura lindin edhe dilemat se ku mund të gjejmë dekoret dhe dhuratat më të veçanta.

Kur mendon për pemën e Krishtlindjeve, për shtrimin dhe përgatitjen bukur të tryezës së darkave festive me familjen, për shiritat zbukurues dhe dritat shumëngjyrëshe të cilat i japin atmosferën e duhur të gjithë shtëpisë, mendja të shkon tek Jumbo, i cili është prej vitesh shoqëruesi kryesor i festave në çdo familje.

Kujdes e vëmendje të veçantë në Jumbo i kushtohet elementit kryesor të festave, pemës së Krishtlindjeve. Me mundësi të pafundme zgjedhjesh, ngjyrash e formash për të gjitha shijet, që nga dekoret klasike e tradicionale e deri tek dekoret moderne e bashkëkohore. Babagjyshët, shtëpizat prej druri, topat shumëngjyrësh, dritat e yjet e shumëllojshëm nga Jumbo, kurojnë çdo detaj të pemës dhe ambienteve të shtëpisë.

Gjatë periudhës së festave, po aq rëndësi sa dhoma e ndenjjes ka edhe kuzhina, aty ku përgatiten recetat e shijshme që mbledhin në tryezë të gjithë familjen. Aksesorët me ngjyrat simbolike si e kuqja, e arta, e gjelbra e bëjnë edhe me të dashur e të ngrohtë atmosferën në shtëpi. Mbulesat e tavolinës, pjatat, filxhanët, format e ndryshme të biskotave plotësojnë njëra-tjetrën si një pazëll i madh festiv.

Por, kur vjen puna tek festat, ka diçka që kurrsesi nuk mund ta harrojmë: dhuratat për familjen, miqtë e kolegët. Të vegjëlit e familjes janë të përkëdhelurit e Jumbos. Mijëra lodra për fëmijët e të gjitha moshave janë gati për të plotësuar dëshirat e tyre. Kukullat, makinat, robotët me bateri, formueset e ndryshme e lodrat që stimulojnë kreativitetin e imagjinatën gjenden në modele e ngjyra të ndryshme, për të lumturuar të gjithë fëmijët. Këtë fundvit Babagjyshi nuk është i vetëm, por e ndihmojnë tre personazhet e dashur, BoBo, MeiMei dhe JoJo, personazhe që i kanë shoqëruar miqtë e vegjël të Jumbos gjatë çdo sezoni të këtij viti.

Me mijëra dekore e dhurata, Jumbo e bën edhe këtë fundvit të magjishëm!

Buzëqeshi festave, me Jumbo!

SI.E./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Tatimi për profesionet e lira, ‘Kushtetuesja’ jep sot vendimin final

Tatimi për profesionet e lira, ‘Kushtetuesja’ jep sot vendimin final