Bylis feston ngjitjen në Superligë me goleadë, Duka: Ditë e shënuar për ballshiotët

Skuadra e Bylist është treguar e pamëshirshme në javën e fundit të Kategorisë së Parë në Grupin B pasi ka mposhtur me rezultatin e thëllë 5-0 Besën. Një 90 minutësh që ishte i fundit në këtë kategori, pasi sezonin e ardhshëm ballshiotët do të luajnë në Superligë. Përveç disa personazheve të tjerë të njohur në këtë sfidë i pranishëm ishte edhe presidenti i federatës Armando Duka, i cili deklaroi:

Armando Duka: “Një ditë e shënuar për futbollin e këtij qyteti që kurorëzoi punën e gjithë kampionatit, por jo vetëm këtij, por të gjithë kampionatëve të mëparshëm. Bylisi ka qenë bindës, ka qenë udhëheqës dhe e meritoi vendin e parë.”

Agron Kapllanaj, kryetar i Bashkisë: “Unë falenderoj djemtë e ekipit të Bylist, stafin drejtues, presidencës dhe sportdashësit ballshiotë që e kanë mbështetur ekipin.”

Besnik Kapllanaj, president i Bylisit: “Është e konfirmuar që trajneri grek do të jetë edhe për sezonin e ardhshëm në Superligë.”

Në fund Bylisi ngriti titullin kampion të kësaj kategorie, ndërsa të enjtën në orën 16:00 në stadiumin “Niko Dovana” do të luhet finalja e Kategorisë së Parë kundër Vllaznisë. Fituesi përveç trofeut do të marrë edhe një shpërblim prej 30 milionë lekësh të vjetra./ Përgatiti Ernest Koçi

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve

Kritikoi izraelitët, Adidas heq modelen Bella Hadid nga reklamat e atleteve