Byrek me spinaq dhe gjizë nga zonja Albana

Byrek me spinaq dhe gjizë

Përbërësit:

Brumi:

 • 500 gr miell
 • 10 pika uthull
 • 10 pika vaj
 • Pak kripë
 • Pak sheqer
 • Ujë sa të marrë

Mbushja:

 • 500 gr spinaq
 • 5 qepë të njoma
 • 250 gr gjizë
 • Vaj ulliri
 • Kripë

Përgatitja:

Zëmë brumin dhe e lëmë të pushojë për rreth 30 minuta. Më pas hapim petë të madhe dhe e presim në katrore. Bashkojmë përbërësit e mbushjes duke i trazuar mirë. Mbushim byrekët dhe i mbyllim në formë zarfi. I vendosim të piqen në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 35 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Pse Kate Middleton zgjodhi të vishte ngjyrën vjollcë në daljen e fundit publike

Pse Kate Middleton zgjodhi të vishte ngjyrën vjollcë në daljen e fundit publike