Cakaj telefonatë me homologun në Arabinë Saudite: Thellim i bashkëpunimit ekonomik për nxitjen e investimeve

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj sëbashku me Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Mbretërisë së Arabisë Saudite, Adel bin Ahmed Al-Jubeir, kanë vlerësuan nevojën për të punuar bashkërisht.

Përmes një bisede telefonike, Cakaj dhe Al-Jubeir theksuan se duhet të punojnë më intensivisht në nxitjen e investimeve dhe të disa projekteve konkrete në fushën e infrastrukturës dhe ekonomisë.

“Po ashtu, nënvizuam rëndësinë që të vazhdojmë punën e mirë në një varg organizatash ndërkombëtare” - u shpreh Cakaj, në një reagim në Facebook, lidhur me telefonatën.

Gjatë postimit në rrjetet sociale Cakaj ka shprehur vlerësimin për mbështetjen e Mbretërisë së Arabisë Saudite, për synimin e Shqipërisë për të marrë ulësen e anëtarit jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit, për vitin 2022-2023.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij