Çdo fener me emrin e një personi që lufton me kancerin...nisma sensibilizuese në Stadiumin Olimpik (FOTO)

Çdo fener me emrin e një personi që lufton me kancerin...nisma sensibilizuese në Stadiumin Olimpik (FOTO)

Stadiumin Olimpik në Amsterdam

Mijëra fenerë janë ndezur në Stadiumin Olimpik në Amsterdam për të katërtin vit të një fushate sensibiliuese.

Me shfaqjen e jashtëzakonshme, Shoqata Holandeze e Kancerit shpreson të rrisë vetëdijen për njerëzit që janë të sëmurë me kancer.

Çdo fener ka emrin e një personi që lufton me kancerin ose ka humbur betejën me sëmundjen vdekjeprurëse. 

Imazhet mahnitëse tregojnë rreshtat e fenerave të vendosur në një formë zemre në mes të stadiumit, të cilat shkëlqejnë në errësirë.

Shoqëria Holandeze e Kancerit është themeluar në vitin 1949 dhe ka zhvilluar eventin me fener për tre vitet e fundit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)