Ceremonia e kurorëzimit të mbretit Charles, Harry do të marrë pjesë pa Meghan

 ‘Rebeli’ i familjes mbretërore, Princ Harry do të shkojë në ceremoninë e kurorëzimit të mbretit Charles, por nuk do të jetë i shoqëruar nga dukesha e Sussex, Meghan Markle e cila nuk do të marrë pjesë në Buckingham Palace.

Që kur Princi Harry publikoi librin e tij të titulluar ‘Princi”, i cili zbuloi mosmarrëveshjet e tij me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore, nisën spekulimet nëse Harrëy do të merrte pjesë në ceremoninë  e kurorëzimit të atit. Por si duket Princi, i është dorëzuar detyrave të tij mbretërore dhe do të përfaqësojë familjen mbretërore në ccer3emoninse në Buckingham Palace.

Këtë rezultat kishte shpresuar familja mbretërore,  e cila nuk do të dukej aspak e hijshme pa pjesëmarrjen e princit të tyre.

Por ajo që tërhoqi vëmendje ishte mungesa e Meghan,  e cila do të qëndrojë larg çdo pallatit mbretëror dhe nuk don të jetë pjesë e ceremonisë. Ajo do të qëndrojë në SHBA me fëmijët dhe mos harroni se kurorëzimi bie në ditëlindjen e katërt të Princit Archie, djalit të Princit Harry.

Buckingham Palace nuk po bëri asnjë koment tjetër përveç se konfirmoi pjesëmarrjen e Princit Harry. Nuk e dimë nëse do t'i hapet vend në kortezhin e karrocave apo edhe nëse tani do t'i ofrohet një vend në ballkon. Ose nëse Harry do të donte të ishte pjesë e njërës prej tyre.

Harry e bëri të qartë në biografinë e tij dhe intervistat e mëvonshme se ka shumë për të diskutuar përpara se të vendoste nëse do të vinte.

Vendimi i Meghan për të mos ardhur është shumë më i nuancuar. Ne nuk e kemi parë atë në Mbretërinë e Bashkuar që nga funerali i Mbretëreshës. Mungesa e saj sigurisht që do të duket sikur përçarja mes saj dhe familjes mbretërore është larg nga shërimi.

Në fakt, nuk ka asnjë sugjerim për ndonjë afrim midis Harry-t dhe anëtarëve të familjes mbretërore.

Sido që të jetë, për Mbretin ky do të jetë një lajm i mirëpritur dhe ai do të jetë i kënaqur që të dy djemtë e tij të shikojnë momentin e kurorëzimit të tij.

 

 

 

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

EMRAT/ Ndezën zjarr dhe dogjën sipërfaqe të mëdha toke dhe tre godina, arrestohen 2 persona në Durrës

EMRAT/ Ndezën zjarr dhe dogjën sipërfaqe të mëdha toke dhe tre godina, arrestohen 2 persona në Durrës