Çfarë i bashkon shqiptarët dhe amerikanët? Mesazhi i fundit i Donald Lu para largimit

Donald Lu

Sot është dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Ambasadori i SHBA në Tiranë, në ditët e fundit të mandatit përmes një statusi në faqen zyrtare të ambasadës shkruan se demokracia është diçka që na bashkon të gjithë ne, amerikanë dhe shqiptarë.

Demokracia është diçka që na bashkon të gjithë ne, amerikanë dhe shqiptarë. Është e rrëmujshme. Është e komplikuar. Dhe shpesh është e mbushur me konflikte dhe polemika, por në fund demokracia na garanton, liritë që i konsiderojmë kaq të vyera.

Donald Lu

Donald Lu largohet nga Shqipëria, ndërsa në vendin e tij pritet që të vijë ambasadore e re Kathleen Ann Kavalec.

 

Mesazhi i Donald Lu

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pano Soko: S'dua të jem në pushtet, por në opozitë!