Çfarë i bashkon shqiptarët dhe amerikanët? Mesazhi i fundit i Donald Lu para largimit

Donald Lu

Sot është dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Ambasadori i SHBA në Tiranë, në ditët e fundit të mandatit përmes një statusi në faqen zyrtare të ambasadës shkruan se demokracia është diçka që na bashkon të gjithë ne, amerikanë dhe shqiptarë.

Demokracia është diçka që na bashkon të gjithë ne, amerikanë dhe shqiptarë. Është e rrëmujshme. Është e komplikuar. Dhe shpesh është e mbushur me konflikte dhe polemika, por në fund demokracia na garanton, liritë që i konsiderojmë kaq të vyera.

Donald Lu

Donald Lu largohet nga Shqipëria, ndërsa në vendin e tij pritet që të vijë ambasadore e re Kathleen Ann Kavalec.

 

Mesazhi i Donald Lu

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Maqedoni e Veriut/ Shkon në 500 numri i të vdekurve nga COVID-19, 74 raste të reja gjatë 24 orëve