Çfarë ndodhi me Ervis Martinajn? Rama: Policia e ka që sot një përgjigje, por shumë shpejt do e kemi me prova

Policia e Shtetit duket se është drejt zgjidhjes shumë shpejt të çështjes së fatit të Ervis Martinajt, i cili prej javësh është zhdukur dhe ende nuk dihet se çfarë ka nodhur me të ndërkohë që shumë dyshime ka se edhe mund të jetë vrarë. Ka qenë Kryeministri Rama i cili tha sot se policia e ka një përgjigje dhe shumë shpejt do ta bëjë publike të mbështetur me prova. 

“Duhet të keni pak durim për të marrë një përgjigje përfundimtare dhe do ta keni shumë shpejt. Një përgjigje e kemi pak a shumë që sot por që Policia e Shtetit duhet të flasë me prova dhe shumë shpejt do ta kemi”, tha Rama sot në komunikim me gazetarët dhe qytetarët online.

Kujtojmë se një ndër porositë e Kryeministrit Rama për Drejtorin e ri të Policisë Muhamet Rrumbullakut ishte zgjidhje ngërçit të zhdukjes së Ervis Martinajt. Zhdukja pa lënë gjurmë e Martinajt ka ardhur pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani gjatë muajit maj në kuadër të operacioni Plumbi i Artë, kohë kur Martinaj u shpall në kërkim nga SPAK. Një efektiv policie Jeton Lami, u la në në burg me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe dekonspirimit të operacioneve policore. Teksa po hetonte për zhdukjen e të shumëkërkuarit Ervis Martinajt, policia zbuloi se për t’u arratisur, Martinaj ishte ndihmuar edhe agjent i forcave operacionale në Policinë e Shtetit, Jeton Lami, i cili u prangos më 23 gusht nga policia e Lezhës. 

K.T./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Uka: 17/09/2022 22:11

  Polici e pavarur medemek. Hetimet gjasme sekrete hetimore i di Rama por ja te presim edhe cik sa te behen provat thote.

  Përgjigju
 • Vlor: 17/09/2022 20:21

  Un personalisht kryeministin Edi Rama e simpatizoja. Ka arrdhe ne nje pik nuk e kuptoj pse sjep dimisionet vendi eshte katandisur si mos me keq Jo vetem per kete situata po per shum te tjetra.

  Përgjigju
 • Gjergj: 17/09/2022 18:33

  Çfarè èshtè kjo more shqiptarè? A ka drejtor tè pèrgjithshèm policie ky vènd? Po ministèr tè brendshèm, a ka? Çfarè do ky shalègjatè fjalèshumè? Çfarè do tè thotè? Shteti qè "drejtohet" nga njerèz tè tillè, èshtè njè rrumpallè dhe han, jo me dy por pa pota fare. Le ti thotè dikush kètij tè marri qè kjo qè bèn, nuk ka tè bèjè bè me europèn, si orientim politik por me Afganistanin dhe bjeri ti bimè.!!!

  Përgjigju
 • Paul: 17/09/2022 17:47

  O edi rama O SHKEDHATE,,,,PO TI KE 20-25 VETA TE ZHDUKUR NE VLORE,,,PSE NUK INTERESOHESH PER ATA....

  Përgjigju
  • Arbërori: 17/09/2022 18:50

   E vret ndergjegjëja Edvin shkjaun shqipfolës sepse vet e zhduku këtë djaloshin EM…!

 • Kameri 2: 17/09/2022 16:52

  Me shume mundesi do i ken dhen pashaport diplomatike qe po e vonojn kaq shume

  Përgjigju
 • Gani: 17/09/2022 16:11

  Po te gjithe e kemi nje pergjigje o Ramushi gjate. Ti na thuaj ndonje gje konkrete se kot mkot e dime vete. Manall

  Përgjigju
 • Shtet gangsterr: 17/09/2022 16:02

  Tani me mbushet mendja qe zhdukja e tij qenka ber me shtet.I bje ti keni dhen pasaport me identitet tjeter dhe e keni nisur larg me marreveshje per mos tu kthyer me dhe ktu do e shfaqni te vdekur nga ndonje cop mishi vici per gjasme Adn. Ai ju hapi rrugen ndersa po i gezon ca miliona euro ne vendet e botes 3.

  Përgjigju
  • Mos e rruni hic: 17/09/2022 16:49

   Te eshte mbushur mendja vone vlla,avion privat dhe identitet tjeter

 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore