Rama 'ngacmon' demokratin në Sarandë: Çfarë të bëri PD ty, që ti prap e do? Qytetari: Më degjeneroi fare

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në kantierin e Lungomares në Sarandë.

I shoqëruar nga kryetari i bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma, si dhe nga disa deputetë të PS-së, Rama tha se këtë sezon turistik Saranda do t'i mikpresë pushuesit e shumtë me një transformim të madh e me një plazh të risistemuar, përgjatë një shëtitoreje plot hapësirë në një vijë 1.1km.

Kryetari i bashkisë tha se Sarandës i ka munguar një investim i tillë, dhe se tashmë kjo do të kthehet në një atraksion turistik.

‘Sarandës i ka munguar një investim i tillë. Qytetarët që e vizitojnë çdo ditë kanë impresione shumë të mira. Do të bëhet një plazh i bukur. Ky është një atraksion tashmë.’- tha Gurma.

Po ashtu Rama u ndesh edhe më një qytetar i cili ishte me Partinë Demokratike dhe po lundronte me kanoe në ujërat e detit Jon.

Rama: Si je? Ndalo të bëjmë një fotografi bashkë!

Qytetari: Kryetarin e bashkisë, deputetin e zonës dhe ministrin e Turizmit i kemi shumë të mirë.

Rama: Hë çfarë të bëri PD ty?

Qytetari: Më degjeneroi fare!

Rama: Dhe ti prap e do!

Qytetari: Edhe gabime të bëjë, e dua.

Rama: Ti prap me PD-në je. Po duhet të vinim ne që ju të zbuloni detin se ato nuk dinë as not.

Foton nga takimi me banorin Rama e ndau edhe në Instagram, ku nuk la pa thumbuar edhe Partinë Demokratike.

“PS-ja dhe PD-ja, moment komunikimi me një demokrat”, shkruan Rama krahas fotos, duke dashur të krahasojë nivelin mes dy partive.

Foto e publikuar nga kryeministri Edi Rama në Instagram

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:50
‘Është bërë projekti për aeroportin e Sarandës’, Rama inspekton punimet në rrugën e re turistike që do shmang trafikun në qytet

Një rrugë e re turistike do të ndërtohet mbi qytetin e Sarandës, e cila do të lehtësojë ndjeshëm trafikun e mbingakruar të sezonit veror.

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga kryetari i bashkisë Adrian Gurma si dhe nga deputetët të PS-së, tha se kjo rrugë do të ofrojë njëkohësisht një tjetër mundësi për të shijuar panoramën e gjirit të Sarandës.

‘Është një rrugë panoramike, që do të zgjidhë përfundimisht ngërçin e fluksit në trafik në qytet, sidomos në fluksin e sezonit turistik. Kemi pas problem edhe këtë vit për shkak të pandemisë. Por rruga ishte e domosdoshme. Kjo do ti japë një vlerë të shtuar të gjithë kësaj zone, me përfundimin e këtij projekti të gjitha investimet do të marrin një vlerë të shtuar. Deri në fund të vitit do të jetë një rrugë e aksesueshme. Mund të kthehet edhe një rrugë panoramike.’- tha Gurma.

Rama: Damian në rregull jemi për këtë rrugë Damian! Se më ke bërë për këtë rrugë sikur po bëjmë rrugën e Parajsës!

Gjiknuri: Vjen nga nevoja ndërtimi i kësaj rruge. Problemi më i madh që ka Saranda kjo është menaxhimi i fluksit në verë, dhe është një investim i mirëpritur.

Kryeministri Edi Rama tha nga Saranda se sapo të kontraktojnë aeroportin e Vlorës do të hapin menjëherë procesin për aeroportin e Sarandës.

‘Mesa duket do të kemi një fitues për Vlorën. Pasi janë paraqitur dy kompani, më në fund u ça ajo bllokada e COVID. Në momentin që ne do të kontraktojmë aeroportin e Vlorës do hapim menjëherë procesin për aeroportin e Sarandës. Është bërë projekti, por kemi qenë të kujdesshëm të presim një herë dhe do të energjizojë jashtëzakonisht shumë.’- tha Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ehuuu: 06/02/2021 23:48

  Sa pordhac ky gjiknuri

  Përgjigju
 • OnlyinAlbania: 06/02/2021 21:52

  Ky eshte njesh per shef estrade jo per kryeminister!

  Përgjigju
 • Ami: 06/02/2021 20:30

  Do humbesh shiko covidin se i more me qafe popullin...mbyll kafet...mos beni takime üolitike zbato kodin qe ndryshove

  Përgjigju
 • endri: 06/02/2021 20:29

  SARANDEN E BETONUAN SOCIALISTET ME BASHKIAKET E TYRE,,,POR DHE NE VLORE ESHTE ME E TURPSHME C'FARE ESHTE BERE,,KA BERE NJE LUNGO ME TROTUARE DHE PLLAKA ATY KU NJEREZIT NGULNIN CADRAT,,,TANI TURISTET NUK KANE KU TE NGULIN NJE CADER SEPSE ATY KA PLLAKA DHE SHKALLE,,,NUK KAM PARE KRYEMINISTER QE TE PRISHIN BREZIN E RERES,,QE MEZI E KEMI ,,KY KAPSOLLI YNE E BEN KETE,,,,DHE I DUKET ARRITJE,,DHE HAJDE PASTAJ TE VIJNE TURISTET KETU TEK NE,,,////

  Përgjigju
 • Saliu: 06/02/2021 20:03

  Po vdesin nga 15 në ditë ky ben humor e fushatë. Po ia kalon dhe Saliut, nuk e besoja kur te votova.

  Përgjigju
 • luani: 06/02/2021 19:22

  Je qe je ne sarande ,,,shko dhe andej nga igumenica dhe rregulloi dhe rruget e tyre ,,,se jane tanet dhe atje ,,cam jane,,,se shqiperine e bere lule....

  Përgjigju
 • vjollca: 06/02/2021 19:20

  VETEM PROJEKTE ASNJE INAGURIM NE 8 VITE...TE HENGERT MORTJA O EDI RAMA ,,BASHKE ME ILIR METEN ,,E SALI BERISHEN...KUR KE NDERMEND TE MBAROSH UNAZEN E TIRANES O DEGJENERATE KRYEMINISTER,, AJO KA NISUR 20 VJET ME PARE....PO TEATRIN E TIRANES PSE NUK I FILLON PUNIMET SE I GJETE LEKET ,,,,,,APO PRET TE PERFUNDOJNE ZGJEDHJET E TE NDERTOSH 6 KULLAT PAS TEATRIT LILIPUT...KUJTON SE NE NUK TE KUPTOJME...

  Përgjigju
  • Tuti: 07/02/2021 01:52

   Jepi vjollca. Per sot e fitove nje teke raki.

  • Luli: 06/02/2021 21:52

   Vjollca bravo bravo te qoft zoti ta prift mbar gjith jeten tende

 • he moreee: 06/02/2021 18:28

  Aman ke 2 vjet nji km pedonale sikur cna bere aman, shko shif dhe spitalin e sarandes se ska eko po leri pllakat e rilindjes

  Përgjigju
 • aaarokoko: 06/02/2021 16:55

  I lumshin duart ingjinerit tə punimeveKryevepér ja kalon atyre nē Itali.Forca aRilindja

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor

Arilena Ara guxon në këngën e re, shfaqet pa filtra dhe e pa lyer në klipin muzikor