Champions League/ Atletico-s i mjafton Morata, Dinamo Zagreb i merr një pikë Shakhtarit

Alvaro Morata

Atletico Madrid ka fituar minimalisht 1-0 përballë Bayer Leverkusen. Gjermanët rezistuan deri në minutën e 78' deri kur Morata, me armën e tij më të fortë 'gjuajtjet me kokë' i dha avantazhin ekipit të tij dhe fitoren. Nga një krosim i Renan Lodi spanjolli u gjet i lirë në zonën e Leverkusen. Ekipi i trajnerit Simoene shkon në 7 pikë në vendin e parë të grupit D, ndërsa ndeshjen e radhës udhëton në Gjermani për t'u bërballur sërish me 'aspirinat'.

Ndërkohë në ndeshjen tjetër të orës 18:55, Dinamo Zagreb vijon me ecurinë pozitive duke ndalur në Ukrainë Shakhtar Donetsk në një barazim 1-1. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Konoplyanka por kroatët u rikthyen duke përmbysur rezultatin me Daniel Olmon dhe një penallti të Mislav Orsic në pjesën e dytë. Në minutën e 72' Dodo riktheu baraspeshën për të përfunduar ndeshjen e me rezultatin 2-2. Shakhtar dhe Dinamo Zagreb qëndrojnë me pikë të barabarta në grupin C me nga 4 pikë ndërkohë Manchester City kryeson me pikë të plota. 

a.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid-Profecia e zezë e sociologut italian: Qytetërimi ynë është në rrezik