Chelsea e heq nga lista e të dëmtuarve, Armando Broja mungon në Kombëtare

Chelsea e heq nga lista e të dëmtuarve, Armando Broja mungon në Kombëtare

Armando Broja

Chelsea dhe Manchester City përballen të diel në orën 17:30 për raundin e 12-të në Premier League. Dueli në "Stamford Bridge" do jetë me mungesa për Blutë e Londrës, që s'do kenë të gatshëm gjashtë lojtarë për shkak të lëndimeve.

Lajmi i mirë është se Armando Broja ka lënë "infermierinë" dhe është bashkuar me grupin, duke qenë nën urdhërat e trajnerit Pochettino për këtë duel. Sulmuesi i Kombëtares për afro një vit po vuan dëmtimin e rëndë në miqësoren e dhjetorit të shkuar, duke munguar edhe me kuqezinjtë.

Në listën e publikuar sot nga trajneri Sylvinho, emri i Brojës mungonte, dukshëm për shkak se ai ende nuk e ka lënë pas lëndimin dhe ka pak minuta në këmbë. Kujtojmë se një muaj më parë 22-vjeçari ishte pjesë e lojtarëve të grumbulluar për Euro 2024, duke u dëmtuar në stërvitje dhe detyruar të lërë Tiranën për t'iu drejtuar Londrës.

Mungesat e Chelsea për ndeshjen kundër kryesuesve do jenë Chalobah, Chiluell, Fofana, Lavia, Nkunku dhe Chukuemenka.

Të dëmtuarit e Chelsea

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë