Chelsea fitore me përmbysje 2 golash për 8 minuta në Southampton

Giroud pas nje goli ne fitoren e sotme te Chelsea

Chelsea ka bërë përmbysjen më spektakolare të sezonit në javën e 33-të të Premier League, duke superuar 2 gola në harkun e 8 minutave, ku protagonist kryesor ishte Oliver Giroud me dopietën personale.

Blutë e Londrës kanë fituar 3-2 në Southampton dhe gjithçka ka ndodhur nga minuta e 70-të deri në 78-ën, kur miqtë kishin pësuar 2 gola. Southampton ka qenë në avantazh 2-0 deri në minutën e 70-të falë golave të realizuar nga Tadiç në minutën e 21-të dhe Bednarek në të 60-ën.

Çmenduria e miqve ka filluar në minutën e 70-të me Giroud, i futur në vend të Morata-s në të 61-ën, dhe është mbyllur po me francezin, i cili ka realizuar golin e tretë të londinezëve dhe të dytin personal në të 78-ën. Në mes ka qenë goli i barazimit i Eden Hazard.

Pas këtij rezultati, ekipi i Antonio Conte ka shkuar në 60 pikë, shtatë larg vendit të katërt dhe tretë në renditje, që mbahen respektivisht nga Tottenham dhe Liverpool.

Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?

×

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)