Chelsea gjen trajnerin e sezonit të ri

Chelsea gjen trajnerin e sezonit të ri

Mauricio Pochettino

Chelsea ka arritur marrëveshje të plotë për të përfunduar emërimin e Mauricio Pochettino si trajner i ri për sezonin e ardhshëm. Marrëveshja është në faza të avancuara që nga prilli i këtij viti dhe më në fund do të përfundojë në ditët në vijim siç ka pranuar Pochettino.

Ish-trajneri i Tottenham dhe PSG do të fillojë kapitullin e ri si trajner i Chelsea duke filluar nga qershori. Frank Lampard do të mbetet trajneri i përkohshëm deri në fund të sezonit. Pochettino do të sjellë njerëzit e tij në stafin e trajnerit dhe do të diskutojë strategjinë e transferimeve me klubin së shpejti.

51-vjeçari argjentinas spikati te Espanyol si trajner në sezonet 2009-2012, para se të kalonte te Southampton dhe më pas për pesë sezone te Tottenham. Pas eksperiencës me PSG-në, Pochettino këtë sezon nuk ka drejtuar asnjë ekip.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Apeli i la pa vulë/ Kreshnik Çollaku braktis Bashën: Për ata që dje isha “hero” sot jam tradhëtar! Do bëj publik propozimin tim

Apeli i la pa vulë/ Kreshnik Çollaku braktis Bashën: Për ata që dje isha “hero” sot jam tradhëtar! Do bëj publik propozimin tim