Chelsea shitet për shifrën e padëgjuar ndonjëherë, merr fund epoka e rusit Abramovic! Paratë shkojnë për bamirësi

Chelsea shitet për shifrën e padëgjuar ndonjëherë, merr fund epoka e rusit Abramovic! Paratë shkojnë për bamirësi

Futbollistët e Chelsea gjatë këtij sezoni

Klubi i Chelsea-s në Premier League është bërë me pronarë të rinj. Konsorciumi i udhëhequr nga Todd Boehly, bashkëpronar i ekipit të bejsbollit Dodgers në Los Angelos, ka blerë aksionet e klubit londinez për 4.9 miliardë euro, shifra më e madhe e shpenzuar ndonjëherë për një klub futbolli.

Rreth 3 miliardë kanë kushtuar aksionet, që ish-pronari Abramovic garanton se do shkojnë për bamirësi, ndërsa 1.9 miliardë të tjera do jenë në funksion të investimeve për klubin. Rusi Abramovic u detyrua të shiste Chelsea-n pas 20 vitesh për shkak të sanksioneve të qeverisë britanike për lidhje të ngushtë me presidentin Putin.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit