‘Ciceron’/ Aktivitetet e kulturës që mund të ndiqni sot (VIDEO)

Prezantohet sot në orën 16.00 në Institutin e Antropologjisë Kulturore e Studimit të Artit, projekti  “Arkitektura komuniste shqiptaro-kineze” përmes një bisede të studiuesve Vincent Van Gerven Oei dhe Ylber Marku.

Mbahet sot në orën 19.00 në Teatrin e Operas koncerti "Mbrëmje Pranverore", i organizuar nga Liceu Artistik "Jordan Misja" dhe "Shkolla Kombëtare Koreografike".

Çelet sot në orën 12.00 në Galerinë e Artit Fier ekspozita personale “Kaloi një grua” e piktorit Gazmend Leka.

Qëndron e hapur deri në 21 mars në Qendrën për Hapje e Dialog, ekspozita “Shpirtra të zhveshur” me 31 vizatime e grafika të artistes Elga Mitre.

Ekspozita “Deteve ngjyrë vere” e piktorit Orion Shima, vijon e hapur sot e nesër në galerinë “Fab”.

Ekspozita “Prim’Ordine” e artistit Arben Kolici do të qëndrojë e hapur deri në 30 mars në Parking Art Gallery.

Premiera më e re për fëmijët “Teatri i fantazisë”  me regji të Endri Çelës pret vogëlushët nesër në orën 10.30 në Teatrin Eksperimental.

Rikthehet nga nesër në orën 19.00 në Teatrin Kombëtar shfaqja “Tërësisht të huaj” me autor Paolo Genovese-n dhe regji të Erion Isait.

Vijon nga nesër në orën 19.00 në teatrin “Metropol” shfaqja “Valë” me autore Virginia Woolf dhe regji e dramatizim të Enke Fezollarit.

Ekspozita retrospektivë e çelur me krijimtarinë e artistit të ndjerë Ismail Lulani në Galerinë e Arteve Shkodër, vijon e hapur deri në 23 mars.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

'Eposi i Bjeshkëve të Lumës', libri me 60 legjenda botohet për herë të parë në shqip dhe anglisht! Palushi: Më e veçanta 'Tumja e Kajës’

'Eposi i Bjeshkëve të Lumës', libri me 60 legjenda botohet për herë të parë në shqip dhe anglisht! Palushi: Më e veçanta 'Tumja e Kajës’