Çim Peka iu bën thirrje ish-drejtorëve të Berishës: Kush është gati nga ju të vritet, se ndryshe nuk vimë në pushtet?

Çim Peka iu bën thirrje ish-drejtorëve të Berishës: Kush është gati nga ju të vritet, se ndryshe nuk vimë në pushtet?

Sali Berisha dhe Çim Peka

Vrasja duket se është shpresa e fundit e Sali Berishës, për të ardhur në pushtet. Dhe tashmë ka nisur të gjejë “heroin” që do të sakrifikohet për të ardhur ai në pushtet.

Kriteri: Duhet të jetë ish-zyrtar i lartë, ose ish-drejtor. Kjo gjë është bërë me dijei nga drejtuesi i mediave të familjes Berisha, Çim Peka.

Ai iu bën thirrje atyre që të dalin e të vriten, ndryshe Rama nuk ikën kurrë nga pushteti.

“Per gjitholloget!

Kush e pranon se Rama ka makineri për shantazh dhe blerje votash dhe me te nuk ka zgjedhje por fajet i ka opozita, thjesht është ne shërbim te regjimit me apo pa vetëdije.

Injorojini këta gjitholloge dhe vendosni ti rrini përballë ketij regjimi bastardesh. Nuk janë te pamposhtur, thjeshte po përdorin armen e fundit. Te vrasin edhe ate pak shprese qe krijoji opozita e pa kapur prej nje viti. 500-600 mije zemra te pathyeshme nga regjimi ishin aty edhe me 14 Maj.

Vetëm se nje gje:

Nuk di rast kur opozita ka ardhur ne pushtet pa kosto dhe heronjtë te vrare nga e majta kriminale shqiptare. Ne Shkoder Ramiz Alia vrau eliten rinore te drejtimit te opozitës pas masakrës zgjedhore ne ‘91.

Ne ‘98 pasuesit e Ramizit vranë ne oborrin e selisë se opozitës kryetarin e saj te pare.

Deri tani ne regjimin e Rames kjo akoma nuk ka ndodhur, por do te ndodhe ditën qe Rama do ndjehet realisht i kërcënuar.

Pyetja është nëse ish zyrtaret e larte te PD, ish drejtoret apo ish.. ish.. a janë te gatshëm te japin edhe jetën per pluralizmin?

Ketu dyshoj.

Sigurisht qe do te dalin djem e vajza qe janë te gatshëm ta bëjnë ate sakrifice.

E sigurte është qe dënimin qe nuk pati fatin ta merrte Hoxha për krimet qe kishte bere pasi kishte vdekur, lutem qe Rama te jete gjalle e te përballet me krimet, vjedhjet e spastrimet e popullsisë qe ka bere.

PS: Këta qe thone se Rama është regjim por një opozite fine mund ta largoje me kujtojnë Presidentin Meidani ne vitin 1999:

Kur Sali Berisha dhe opozita kërkonte NATO-n ne Kosove, Meidani thoshte: Jo NATO, por UNESCO ne Kosove. Se si mund ta largonte ushtrine kriminale serbe nga Kosova UNESCO dhe jo NATO, vetëm Meidani e dinte. Njejte dhe keta gjitholloget e mediave qe kane shprese tek disa fëmijë te Soros e majtiste te semure, e jo tek opozita reale.

Nese doni akoma pluralizëm, përballuni edhe me koston e jetës përballë bandave te Dubait, Bolivise, Spanjes qe ishin ne shërbim te Edi Ramës me 14 Maj”, shkruan Çim Peka./ Tema

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 24/05/2023 01:50

  Pse te sakrifikohen djem e vajza,apo ish-drejtore etj qe te vije ne pushtet Sala? Mjafton te shtypni Cimken dhe u derdh gjaku dhe u be sakrifica.

  Përgjigju
 • Koliti: 23/05/2023 18:30

  Pirdh te cfryhesh or Cim 2 prilli,97-98-ta,or gerdec i 21 janarit.Fale me shendet nga HAKLAJT

  Përgjigju
 • Artan: 23/05/2023 14:06

  Qimi ka marredhenie te mira me sapunin

  Përgjigju
 • Reporteri: 23/05/2023 13:37

  Qime pika injorancen tende te gazetarise e dinim po qe je nje cope budallai se kishim kuptuar ende,vazhdo lepiu saliut se tocin ne mendere ke...

  Përgjigju
 • Fredi Beleri: 23/05/2023 12:35

  O Çim ti je një vegël e verbër e Saliut, nga ty nuk presin njerzit ndonjë gjë të mënçur përveç se budalliqeve që thua.

  Përgjigju
 • Tahip: 23/05/2023 09:41

  Ik o qim ik

  Përgjigju
 • Edi25252: 23/05/2023 09:16

  Ti o çim peka do bësh mirë të lyhesh me benzinë dhe ti vësh flakën vetes , kështu sakrifikohesh ti për salën . Nuk e kuptoj përse duhet të vetëflijohen të tjerët , dhe ti të jetosh i pasur dhe në pupula ?!

  Përgjigju
 • nako: 23/05/2023 08:53

  po pse do te vriten, per cfare kauze. Per rrezimin e komunizmit? Njerezit kane halle konkrete ato duhet te marre parasysh opozita, jo show me heronj te korruptuar

  Përgjigju
 • Xha beqo: 23/05/2023 07:11

  Na rrofsh toçin o Pim,,je pjerdh nga trutë

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump, çudit Berisha: Karma e sjelljes së SHBA ndaj PD

Atentati ndaj Trump, çudit Berisha: Karma e sjelljes së SHBA ndaj PD