FOTOT/ Çmimet BAFTA, pamjet magjepsëse në tapetin e kuq, ja çfarë veshën yjet e kinematografisë

FOTOT/ Çmimet BAFTA, pamjet magjepsëse në tapetin e kuq, ja çfarë veshën yjet e kinematografisë

Ceremonia Bafta 2023

Ceremonia e filmit BAFTA 2023, e mbajtura më 19 shkurt në Royal Albert Hall të Londrës ka qenë kryefjala e këtyre ditëve, përsa i përket eventeve kulturore. Përpos fokusit në filmat më të mirë, çmimet e ndara dhe komentimit të lojës aktoriale, ajo që komentohet së tepërmi në të tilla evente është edhe mënyra se si janë veshur personazhet publikë në tapetin e kuq. BAFTA 2023 më të mirat e industrisë britanike dhe asaj ndërkombëtare të filmit. Tapeti i kuq ishte i mbushur me yjet që kishin mbanin veshur krijime të emrave më në zë të modës, për të festuar arritjet e tyre.

Filmi gjerman i Eduard Berger “Asgjë e re nga Fronti i perëndimit” fitoi çmimet BAFTA pasi mori çmimin e filmit më të mirë në ndarjen e çmimeve në Royal Festival Hall të Londrës. Aktori amerikan Austin Butler fitoi çmimin BAFTA për aktorin më të mirë për interpretimin e tij në filmin biografik Elvis .“, ku luan legjendën e rock and roll-it. Butler, 31 vjeç, ishte ndër favoritët për çmimin, së bashku me Colin Farrell dhe Brendan Fraser. Çmimi për aktoren më të mirë shkoi për Cate Blanchett për interpretimin e saj në filmin Tar , ku ajo luan një dirigjente orkestre që është përfshirë në një skandal. E përsa i përket veshjeve dhe markave të përzgjedhura nga yjet kinematografikë, më poshtë janë disa nga pamjet mahnitëse të tapetit të kuq nga çmimet BAFTA 2023:

 

F.D/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi