'Çmimet janë të përballueshme', qytetarja: Faleminderit që na sollën në atdhe

Një tjetër shqiptare e riatdhesuar pasditen e sotme nga Roma, tha se është e lumtur që qeveria i mundësoi kthimin në shtëpi, ndërsa në lidhje me çmimin e paguar për karantinë  dhe biletën tha se ishin të [përballueshme.

"Kam qëndruar 49 ditë në Itali dhe falenderoj autoritete që bën të mundur riatdhesimin. Ne do të paguajmë vetëm 7 euro në ditë për ushqimin dhe 14 euro paguhen nga shteti, janë të përballueshme", tha qytetarja nga Rinasi.


Lajmi kryesor:

155 shqiptarë të riatdhesuar nga Roma e Stambolli! Dezinfektim e ulje vetëm në sedilje, transport nga Rinasi në karantinën në Durrës


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha rreth 3 orë në takim me krerët e degëve të PD