COVID 'mbyll' Gjykatën e Pogradecit, rezultojnë pozitiv 3 gjyqtarë, 4 sekretare e drejtuesja e prokurorisë

8 punonjës të Gjykatës së Pogradecit kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 duke bërë që kjo gjykatë të mbyllet deri më datë 17 mars. Të prekur rezultojnë 3 gjyqtarë dhe 4 sekretare si edhe drejtuesja e prokurorisë.

Në punë ka mbetur vetëm Drejtuesja e Gjykatës së Pogradecit, e cila e ka kaluar më herët COVID dhe për të ajo do të pres rastet emergjente.

Dyshohet se njëra prej sekretareve që ka rezultuar pozitive tre ditë më parë dhe më pas ka infektuar edhe të tjerët.

Ndërkohë që rastet me COVID janë shtuar edhe në Bashkinë e Pogradecit kur rezultojnë të prekur 3 zv.kryetarë dhe disa drejtorë drejtorish.


Lajmi kryesor:

Sot 892 raste të reja dhe 19 viktima nga COVID-19! Ndërron jetë infermieri nga Mati, mbyllet Gjykata e Pogradecit, rezultojnë pozitiv 8 punonjës të saj


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kejdi Mehmetaj nga Fieri: Ambientet i kemi me qira, Punonjësit e Bashkisë erdhën si hajdutë