Covid në Itali/ Regjistrohen 1458 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 7 viktima nga koronavirusi

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.610

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1458 raste të reja pozitiv, për një total prej 287 755 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 443 të shëruar, për një total prej 213.634 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 3 viktima dhe 265 raste të reja pozitiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16 899 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 103 339.

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza tha sot se në fund të dimrit do të kemi shpëtuar nga koronavirusi.

"Ne duhet të durojmë edhe gjashtë muaj të tjerë. Në fund të dimrit do të jemi të sigurt" - u shpreh Speranza gjatë një interviste për gazetën italiane 'La Repubblica'


Lajmi kryesor:

Covid/ Italia regjistron 1458 raste infeksioni dhe 7 viktima! Mbi 10 000 të prekur në vetëm 24 orë në Francë…Austria në valën e dytë të pandemisë


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane