Covid nuk i ndal dasmat/Në Durrës hetohet dhe gjobitet pronari i një lokali, nuk u respektua distancimi fizik

Në Shqipëri nuk harrohen traditat e zhvillimit të dasmave edhe pse kushtet e pandemisë nuk e lejojnë organizimin dhe grumbullimin e njerëzve. Një gjë e tillë i ka kushtuar pronarit të një lokali në Durrës, i cili ka organizuar një dasmë. Policia thotë se për 39-vjeçarin E.K nga Sukthi, ka nisur procedimi penal dhe i është vendosur një gjobë prej 1.000.000 lekë.

"U konstatua nga shërbimet e Policisë se në lokalin në pronësi të tij kishte organizuar dasmë, duke mos respektuar distancimin  fizik ndërmjet personave, si dhe kishte prishur rendin dhe qetësinë publike me zhurmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës", thuhet në njoftimin e policisë.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientin e këtij lokali.


Lajmi kryesor:

Dita e dytë rresht me 4 humbje jete! Vdes ish-volejbollistja shkodrane, 83 raste të reja, Sanatoriumi nis përgatitjet për t'u rikthyer në spital COVID


m.x./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Eugert Lazaj vrau veten! Flasin prindërit: U fiksua gjatë karantinës, thyente telefona, kërkoi grila të ngurta se thoshte ka njerëz jashtë shtëpisë!