COVID-i i merr jetën mësuesit nga Mirdita, miku i tij: Qofsh i bekuar dhe në atë jetë

Vdekja e mësuesit në Mirditë ka trishtuar miqtë dhe familjarë të tij. Ngushëllimet për të i ka shprehur edhe miku i tij  Gjergj Marku, ku se Kola do të mbahet mend si një person i përkushtuar, i besës dhe mikpritës. Miku i tij shkruan se COVID-i i mori jetën pabesisht mësuesit duke lënë në hidhërim familjarët e tij

“COVID shuan mesues Gjonin!…(Mesuesi Gjon Kola nuk arriti t’ia dale luftes ndaj Covid-19, qe e kishte zene prej disa kohesh. Ai nderroi jete ne spitalin infektiv ne Tirane, duke lene ne pikellim familjen e tij te dashur, te aferm, kolege dhe miq te panumert.Gjoni do te mbahet mend si mesuesi i perkushtuar dhe veprimtar shoqeror teper aktiv, njeri i beses dhe i fjales se drejte, person tejet i dashur dhe hokatar i kandshem. Mua me ka rene ta njoh qe para ’90-s ne nje pritje unike qe me ka bere me nje grup studenteve te arteve nga Tirana, atje ne kullen e tij bujare e mikpritese ne Ndershene te Oroshit ku dhe ka lindur.Qofsh i bekuar mesues Gjoni edhe ne ate jete!)”- shkruan Marku.

 


Lajmi kryesor:

Ishte në gjendje të rëndë te Infektivi/ Koronavirusi i merr jetën mësuesit në Mirditë


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?×

Lajmi i fundit

John

Zvicra voton 'jo' për kufizimin e lëvizjes së lirë me BE