Cristiano Ronaldo në ndihmë të Turqisë dhe Sirisë, Vedat Muriqi dhuron 15 mijë euro

Cristiano Ronaldo në ndihmë të Turqisë dhe Sirisë, Vedat Muriqi dhuron 15 mijë euro

Pasojat e tërmetit dhe fanella e Ronaldos

Tërmetet që goditën Turqinë dhe Sirinë dje, kanë lënë pas më shumë se 7 mijë viktima dhe 35 mijë të plagosur. Tanimë të gjithë janë sensibilizuar për t'iu ardhur në ndihmë të prekurve nga tragjedia. Mbrojtësi turk i Atalantës, Merih Demiral bën me dije se ai ka nisur një fushatë për të mbledhur të ardhura dhe për këtë në ndihmë i ka ardhur edhe Cristiano Ronaldo.

Shokë së bashku te Juventusi, Demiral ka nxjerrë në ankand fanellën e firmosur nga CR7 duke dashur të mbledhë sa më shumë të ardhura për të prekurit nga tërmeti.

"Sapo fola me Cristiano Ronaldon. Ai më tha se i vinte shumë keq për atë që ndodhi në Turqi. Ne po nxjerrim në ankand fanellën e tij të nënshkruar. Të gjitha të ardhurat nga ankandi do të dhurohen për të prekurit nga tërmeti", tha Demiral.

Nga ana tjetër, sulmuesi shqiptar i Mallorcas, Vedat Muriqi ka dhuruar 15 mijë euro për të prekurit e tragjedisë. Për disa vite Muriqi ka luajtur në Turqi, duke pasur një lidhje me këtë vend.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

U pikas nga autoritetet britanike si mbikqyrësi i fermave të kanabisit, arrestohet shqiptari! Manovra epike për t'i shpëtuar policisë

U pikas nga autoritetet britanike si mbikqyrësi i fermave të kanabisit, arrestohet shqiptari! Manovra epike për t'i shpëtuar policisë