POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Çuni i Fahri Balliut, me xhup në Kuvend: Me motrën time mos e krruani, se e dini vetë ju (Video)

Cuni i Fahri Balliut është nxehur dje seancën plenare në Kuvend, pasi i kanë përmendur të motrën, e cila ka qenë e përfshirë në biznesin vdekjeprurës në Gërdec. I paraqitur me një xhup të veshur, deputeti demokrat Klevis Balliu ka kërkuar nga deputetët e mazhorancës që të mos e "krruajnë" me motrën e tij.

"Zoti kryetar është bërë dicka e vazhdueshme këtu që kur s'janë deputetët në sallë, përmenden emrat e familjarëve. Nëse ka dicka për të thënë për familjen e ndokujt, ta flasi këtu, aq më tepër kur vjen nga goca e Natasha Xhackës që ka qenë e kërkuar për birësime të paligjshme.

Kështu që po pati mundësi, meqenëse po flasim edhe për etikë...deri tek Fahriu ju a kam lejuar duke qenë se ai merret edhe me ju, merruni edhe ju me atë, është fair game (lojë e drejtë). Po tek motra është off limits dhe bëni mirë që të mos e krruani atje sepse ka tjetër përgjigje, për Xhackën dhe të gjithë këta të tjerët që janë këtu", është shprehur Balliu. 

Fill pas fjalës së tij ka reaguar ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka. "O keni folur ju familjarisht me të bëra dhe të pabëra, duke futur hundët bir më bir si të kishit qenë ju nga ata komunistët atëherë që gjuanin njolla mbi biografitë e të tjerëve, s'e ka bërë njeri. Sa për nënën time djalë, ti i ke buzët me qumësht për të ditur se cfarë ka bërë ajo. Kështu që, herën tjetër, matu kur ta përmendësh atë. Për të pyet liderin historik, pyet Saliun sesi e zëvendësonte në atë kohë juristët e  kohës me serën e vet të 6-mujorëshve. Je shumë i vogël t'i për të bërë histori, je i fundit", iu kundërpërgjigj Xhacka.

a.s./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Vlorë: 22/02/2019 19:05

  Hahaha me titullin e artikullit ke thënë cdo gjë: .Çuni i Fahri Balliut, me xhup në Kuvend: Me motrën time mos e krruani, se e dini vetë ju. KONDOM NGELI NGA MËNDJA DHE KY SI I JATI, SOJI SPIUNASH KOMUNIST I NDYRË.

  Përgjigju
 • nuzi: 08/02/2019 22:26

  Moj kasolle ku na mblodhe. Nga ky vend duhet me ik me vrap... Si e katandiset o funderrina. keni fytyre e vazhdoni kerkoni votat e popullit...

  Përgjigju
 • Raul: 08/02/2019 21:34

  Ky është vëllai i monstres se Gramshit Elmaz Hamuti

  Përgjigju
 • Ilir: 08/02/2019 21:19

  Gomar pa veshe te gjata...! Peshqesh nga listat e lulit... Fatkeqesi!

  Përgjigju
 • Babalja: 08/02/2019 20:14

  Debil si i ati.

  Përgjigju
 • Hinglateri: 08/02/2019 18:50

  Epo ka....r ngeli ky surrat baldosa Balliu

  Përgjigju
 • Fredi: 08/02/2019 16:41

  Gabim që xhaçka nuk foli në mënyrë diplomatike për të treguar se kuvendi nuk është vend funderrinash si Fahrrinjtë. Mjerë vendi se ç individë kane rrembyer parlamentin!

  Përgjigju
 • Sula: 08/02/2019 16:23

  Eshte skandal te nigjosh krricin e Fahriut te kercenoj deputeten Xhacka . Po ti je robi ma kti qe ka dal ne token shqiptare . O ty te hangert pula sumen

  Përgjigju
 • Lapi: 08/02/2019 15:54

  O turpi i botes per ty dhe ate qe te ka futur ty ne parlament se ti nuk je votiar nga populli por je futur nga Lulka ne lista. Shpirti i atyre te mjereve qe humben jeten ne Gerdec do ju ndjeke nga pas si hije e keqe o te mjere.

  Përgjigju
 • alti: 08/02/2019 14:30

  hahahaha pomp k

  Përgjigju
 • Elbasani: 08/02/2019 14:01

  Mos e kruani shume me motren e ketij ju. Se ja kruan vete ky cuni komunistit

  Përgjigju
 • Diku: 08/02/2019 13:54

  Si eshte be ky parlament b**dello fare keta po perfaqesojn popullin sikur kan dale nga pyelli.na felliqen keta plehera

  Përgjigju
 • Rruqja: 08/02/2019 13:20

  O Palloshi i Fariut mos u tremb o xhub lesh se mire i ben si ben keq e krujtmja .se thot nje fjale e vjeter po vrejte me krujt . .ta krujn .Ti sdin gje tjeter vetem te krujsh pra maje se ke mire shendet xha jaho .

  Përgjigju