Dënohet ish kryeministri izraelit

Gjykata e Lartë e Izraelit konfirmoi sot dënimin me 18 muaj  burg për korrupsion ndaj ish-kryeministrit, Ehud Olmert, i cili do të bëhet shefi i parë i qeverisë që dënohet në vendin e tij. Olmert, 70 vjeç, ka qenë kryeministër nga viti 2006-2009 dhe u dënua fillimisht me gjashtë vite burg dhe 210 milionë euro gjobë në gjykatën e shkallës së parë.

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

U dëmtua nga tërmeti, mbeten pezull punimet në Teqenë e Dollmës në Kalanë e Krujës, firma u tërhoq