Dalin pagat e futbollistëve, Granit Xhaka ndër 5 më të paguarit e Arsenalit

Dalin pagat e futbollistëve, Granit Xhaka ndër 5 më të paguarit e Arsenalit

Granit Xhaka

Granit Xhaka është ndër pesë lojtarët më të paguar te Arsenali. Shqiptari që po bën një sezon fantastik në Premier League paguhet afro 137 mijë euro në javë, ose 7 milionë euro në sezon. Lojtari më i paguar te "Topçinjtë" është Gabriel Jesus me më shumë se 15 milionë euro në sezon ose 301 mijë euro në javë.

Sipas "Sportrac", pesë lojtarët më të paguar të Arsenalit janë Jesus, Partey, Zinchenko, Ben White dhe Xhaka. Forma e mirë e këtij sezoni ka bërë që drejtuesit të mendojnë edhe rritjen e pagave për lojtarët në vijim, me Arsenalin që mban vendin e parë me 50 pikë në Premier League.

Pagat e Arsenal sipas "Sportrac"

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re

E ka seriozisht? Loredana shfaqet duke puthur në buzë një vajzë: E dashura ime e re