POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dardha 'vishet' me të bardha, dëbora e parë për këtë dimër mbulon rrugët dhe çatitë e shtëpive (Foto)

Dëbora e parë për këtë vit ka nisur të bjerë që prej dy ditësh në juglindje të Shqipërisë, e konkretisht në Korçë.

Flokët e bardhë të dëborës kanë mbuluar gjithçka në Dardhë të Korçës si edhe në Voskopojë.

Shqiptarja.com ka fotografuar peisazhin e veçantë që është krijuar, dhe mund të shihni sesi dëbora ka mbuluar çatitë e shtëpive, rrugët, pemët dhe gjithçka që mund të shihni përreth.

Përveç problemeve me temperaturat dhe me bllokimin e rrugës, Dardha është një destinacion shumë i frekuentuar nga turistët. Mos i humbisni këto pamje.

/al.sp.
Komento