Dashuria e familjes e tjetërson Alvinin, 11-vjeçari ndryshon 'look' dhe duket kaq i bukur

Dashuria e familjes e tjetërson Alvinin, 11-vjeçari ndryshon 'look' dhe duket kaq i bukur

Alvin Berisha

ITALI- Tani ka një jetë të qetë, të mbushur me dashuri dhe shumë përkushtim. Alvini është i lirë që të bëjë një jetë si të gjithë moshatarët e tij. Tashmë jeta e tij ka ndryshuar dhe kjo është reflektuar edhe në pamjen e tij të jashtme; një buzëqeshje të pastër, që duket se e ka lënë pas "horrorin" që mund të ketë përjetuar në atë kamp... dhe sigurish një model i ri i flokët, ashtu siç është në trend. Alvini pothuajse nuk njihet fare. 

Një detaj i bukur që vihet re është edhe varsja që Alvini mban në qafë, me shqiponjën, simbol i shqiptarëve. 

Është gazetari i “Le Iene”, Taulant Kopliku, i cili ka publikuar një fotot të 11-vjeçarit, bashkangjitur së cilës shkruan:  “Si ndryshoi kështu? E thjeshtë. Së pari dashuria dhe përkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur për të rezistuar përballë së keqes, ashtu edhe sot për t’u bërë ky djali që është shohim. Ne fare pak ditë një tjetër fëmijë”.

Si duket sot Alvini

 

Fotoja e parë e Alvinit pas daljes nga kampi famëkeq

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • elona: 14/11/2019 15:34

  jete te gjate

  Përgjigju
 • kaltra: 14/11/2019 13:17

  Fal zotit dhe atyre që e shpëtuan Alvinit i morrën fund vuajtjet dhe ditët e zeza brenda kampit famëkeq.Vetëm ditë të bardha dhe dashuri pastë gjithë jetën ky fëmi.Ishalla shpëtojnë të gjithë ata fëmijë të tjerë që Alvini i la pas në atë ferr.Autoritetet përgjegjëse duhet të bëjnë të pamundurën për ata.Gjithë fëmijët e botës meritojnë një fëmijëri të lumtur.

  Përgjigju
 • Ilir: 14/11/2019 08:42

  Bravo Alvin, vazhdo keshtu.Ju lumte gazetareve fantastike te "le iene". U bene promotore per te shpetuar edhe shume femije te tjere se shpejti... Braviii...

  Përgjigju
 • LOL: 14/11/2019 08:40

  i uroj lumturi

  Përgjigju
 • Dauti: 14/11/2019 07:50

  Po per tre dite ju rrit floku cunit? Hajde rrene hajde

  Përgjigju
 • Erik: 13/11/2019 23:01

  King.

  Përgjigju
 • Arbëri: 13/11/2019 22:33

  Qofshë jetë gjatë e faqebardhë o shqipëtarë ...!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi