Dasma kthehet në tragjedi! 30 vjeçarja shtatzënë, vdes para se të shkonte në altar (FOTO)

Dita më e bukur e jetës rezultoi të ishte tragjike për 30 vjeçaren nga Barzili.

E veshur si nuse dhe 6 muajshe shtatzënë Xhesika Guedes po shkonte drejt altarit kur një dhimbje e fortë në pjesën e pasme të qafës filloi ta shqentësonte. Të pranishmit menduan se ishte akth për shkak të dasmës.

I fejuari i saj, Flavio Gonçalvez, i cili po priste mbërritjen e bashkëshortes së tij të ardhshme në altar, u njoftua nga një i afërm për gjendjen e Xhesikës.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital ku pas disa minutash ndëroi jetë. Me anë të një operacioni cezarian mjekët mundën të nxirrnin gjallë foshnjën 6 muajshe që peshonte  930 gram dhe ishte e gjatë 34 cm.

Foshnja Sophie do të mbahet ne ikubator për dy muaj.

A.P./Shqiptarja.com
Komento