De Jong s'është i vetmi, Holanda humbet 'yllin' e dytë para Euro 2024

De Jong s'është i vetmi, Holanda humbet 'yllin' e dytë para Euro 2024

Teun Koopmeiners

Holandës i është dhënë një tjetër goditje në përgatitjet e saj për në Euro 2024, me Teun Koopmeiners të detyruar të tërhiqet për shkak të lëndimit.

Mesfushori i Atalantas u lëndua gjatë nxehjes në fitoren 4-0 të së hënës në miqësoren ndaj Islandës me një dëmtim muskulor dhe tani do të mungojë në turneun e ardhshëm.

Kjo është goditja e dytë në po kaq ditë për trajnerin Ronald Koeman, pasi Frenkie de Jong gjithashtu nuk do mundet të jetë pjesë e Europianit të Gjermanisë për shkak të lëndimit.

Mbrojtësi i Chelseat, Ian Maatsen, i cili e kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar në huazim te Borussia Dortmund  është thirrur në skuadër si zëvendësues.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Formacionet zyrtare/ Nis Euro 2024, titullarët e Gjermani - Skoci

Formacionet zyrtare/ Nis Euro 2024, titullarët e Gjermani - Skoci