Debati në Kushtetuese/ Presidenca: Përgjigjet i kemi sjellë me shkrim! Tusha: Duhen lexuar, ju i konsideroni të përmbyllur këtë proces?

Debati në Kushtetuese/ Presidenca: Përgjigjet i kemi sjellë me shkrim! Tusha: Duhen lexuar, ju i konsideroni të përmbyllur këtë proces?

Në Gjykatën Kushtetuese, presidenca refuzoi t'i lejojë 72 përgjigjet e 72 pyetjeve që i ka bërë Gjykata Kushtetuese, duke thënë se përgjigjet janë me shkrim.

 “Jemi në seancën e tretë te kësaj çështje. Presidenca parashtroi përgjigjet e saj. Edhe Kuvendi i dorëzoi me shkrim. Nuk u përgjigj brenda 2 orësh. Se ishte në pamundësi. Përgjigjet ne i kemi hartuar me shkrim. I depozitoj para gjykatës përgjigjet me shkrim të presidentit.

Vitore Tusha i ka kërkuar Dervishajt të përgjigjet për pyetjet dhe jo të bëjë komente.

"Ju kemi ftuar për të dhënë përgjigje. Ju duhet të përgjigjeni para seancës. Deri tani kemi dëgjuar analizën për disa prova dhe komentin për to. Është seancë publike duam të  dëgjojmë", tha ajo.

"Unë kam dorëzuar  përgjigjet me shkrim. Përmbledhtazi për disa u përgjigja"

" Ju zgjidhi të mos përgjigjeni për pyetjet. Atëherë kush do i bëje rolin e kthimit të përgjigjeve. Është në të drejtën tuaj të zgjidhni si do të komunikoni. Ju mendoni se etapa e përgjigjeve është ezauruar?", ka thënë Tusha.

 


Lajmi kryesor:

Vendimi brenda 30 ditëve, mbyllet seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës! Kuvendi: Jo më President si ky! Presidenca: Shpallni nul procedurat


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq