Dëbora 'gëzon' mjekët, në Mirditë harrohet koronavirusi për pak çaste (VIDEO)

Mëngjesin e sotëm Mirdita është gdhirë në reshjet e dëborës, që kanë zbardhur qytetin. Kjo situatë ka ndikuar edhe te qytetarët të cilët sot nuk kanë dalë në rrugë, në pritje të hapjes së kohës. Gjithsesi në vijim pritet që rrugët të popullohen nga qytetarët, që duhet të nxitojnë për të bërë furnizimet, pasi siç dihet ora 13:00 është afati i fundit kur ata duhet të futën ne shtëpi, si pasojë e masave ndaj koronavirusit.

Sakaq lidhur me reshjet e dëborës nuk raportohet probleme, por siç shihet edhe nga videot disa mjekë të spitalit të Mirditës nuk i kanë rezistuar tundimit për të zbritur në hyrje dhe të parë petkun e bardhë që mundëson dëbora. Një moment shplodhës mëse i merituar për ata të cilët në këtë periudhë po bëjnë punën kolosale në luftën ndaj koronavirusit.


Lajmi kryesor:

Dëbora dhe shiu mbyllin qytetarët në shtëpi, boshatisen tregjet! Në rrugë, vetëm ata me 'arsye të fortë' (VIDEO)


Ne.k./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)