Dëbora 'vesh' malet e Kukësit, Rruga e Kombit e lirë për qarkullimin e mjeteve

Dëbora ka mbuluar qarkun e Kukësit, pro akset nacionale janë të lira për kalim. Edhe rruga e Kombit dhe Tuneli i Kalimashit janë të lira, ku borëpastrueset kanë pastruar aksin dhe kanë hedhur kripë për të lehtësuar qarkullimin e mjeteve.

Lëvizja në këtë aks bëhet pa problem, ndërsa borëpastrueset janë në gatishmëri për të pasur nën kontroll çdo situatë që mund të krijohet nga moti i keq.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Delvinë/ Shpërthen pusi i naftës, përhapja e erës së rëndë të gazit alarmon banorët