Vrasja e 10-vjeçarit shqiptar nga i ati në Itali, dëshmia e fqinjës: Dëgjova babanë e tij që ulërinte

Vrasja e 10-vjeçarit shqiptar nga i ati në Itali, dëshmia e fqinjës: Dëgjova babanë e tij që ulërinte

Zbardhet dëshmia e fqinjit në Itali, i cili ka treguar momente nga ngjarja tronditëse e vrasjes së 10-vjeçarit shqiptar në Itali nga babai i tij. Fqinj tregon se e ka dëgjuar Matiasin duke bërtitur në përpjekje për t’i shpëtuar nga duart e babait.

“Dëgjova fëmijën duke zbritur shkallët. Dhe babai i bërtiste ‘Matias, hajde këtu! Eja këtu!’. Iu afrova derës duke menduar ‘Nëse duhet ta lë të hyjë’. Pastaj heshtje. Matias ka qenë gjithmonë një fëmijë i bindur. Ai do të kthehet, imagjinova. Pas pak, ishte tashmë errët jashtë, dëgjoj përsëri të bërtitura. Mendova do të jetë ai pijaneci, burri që po rreh Mariolën. Kështu që unë njoftova 112” tregoi ai.


Lajmi kryesor:

E gjeti në shtrat të mbuluar me gjak, nëna shqiptare përfundon në spital pasi babai në Itali vrau djalin e tyre: Duhet të vdisja unë, jo Matias


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

KATAR 2022/ Uruguaji tri pikë pa vlerë kundër Ganës, Korea e Jugut i lë jashtë Botërorit (VIDEO)

KATAR 2022/ Uruguaji tri pikë pa vlerë kundër Ganës, Korea e Jugut i lë jashtë Botërorit (VIDEO)