'Dëgjuam të bërtitura, u tronditëm', qëllohet për vdekje me thikë një i ri shqiptar në Angli

Renato Geci, i riu shqiptar që u gjet i vrarë

Një shqiptar, 21-vjeçar ka humbur jetën pasi është qëlluar me thikë nga një 31-vjeçar në Londër. Viktima është Renato Geci.

Autoritetet angleze kanë vënë në pranga përveç autorit të dyshuar edhe një grua, e cila akuzohet se e ndihmoi.

Mediat angleze shkruajnë se Renato Geci u sulmua gjatë një përleshje në Granville Avenue, Hounsloë rreth orës 3.20 të mëngjesit të së hënës. Policia u thirr dhe e gjeti 21 vjeçarin dhe një tjetër të ri shqiptar, gjithashtu në të njëzeta, të plagosur me thikë. Geci gjeci vdekjen ndërkohë që i riu tjetër, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur arriti të shpëtojë.

Njëri për fqinjëve ka deklaruar se ngjarja ishte shumë tronditëse.

“Dëgjuam të bërtitura. Të gjithë banorët po më pyesin se çfarë ka ndodhur” tha ai.

 

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento

Komente

  • Sefgjini: 26/03/2021 08:34

    Vajmedet qe te fitoi PD/LARG QOFTE O ZOT/,si ka per tu kandadisur shqiperia ne infektim dhe fatalitete te njerzrve si ne itali gjate muajve mars e prill te vitit 2020 ku njetzit e shkrete i dergonin me automjete te medha. O zot ndihmoje kete shqiperi per te kryer sa me shpejte vaksinimet per te shpetuar jete njerzish. Gjobat dhe penalitetet detyrimisht duhet te vazhdojne sipas legjislacionit ne fyqi per piramiden per cfare do partie politike.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Calja në vendin e katërt në botë në peshëngritje, Rama: Vetëm 1 kg larg medaljes olimpike, kjo është një arritje dinjitoze për Shqipërinë